Çöp Poşetlerinin Boyutları

0 26

Çöp poşetleri, ihtiyaca ve kullanılacak olan çöp kovasının boyutuna göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Bu boyutlar; küçük boy, orta boy, büyük boy ve battal boy şeklindedir. İşte çöp poşetlerinin boyutları, kullanım alanları ve detaylı incelemesi.

Küçük Boy: Küçük boy çöp poşetleri yaklaşık 40×45 cm ebatlarında üretilmektedir. Bu çöp torbaları daha küçük boyuttaki çöp kovaları için uygun olmaktadır.

Orta Boy: Orta boy çöp poşetleri 55×60 cm ebatlarında üretilmektedir. Küçük boy poşetlere oranla daha uzun kullanım sağlayan orta boy poşetleri, iki günde bir değiştirmeniz gerekmektedir.

Büyük Boy: Büyük boy poşetleri 65×80 ebatlarında üretilmektedir. Oldukça derin olan bu poşetler üç, dört günde bir değiştirilmektedir. Diğer poşetlere oranla kullanımı daha kolaydır. Çünkü daha ağır olan çöpleri orta ve küçük boy poşetlere oranla daha iyi kaldırmaktadır. Yani dayanıklılığı daha yüksektir.

Battal Boy: Battal boy çöp poşetleri 75×90 cm ebatlarında üretilmektedir. Battal boy poşetler genellikle ev dışı ortamlarda kullanılmaktadır. Lokantalar ve yemek üzerine kurulu işletmeler bu poşet türünü tercih etmektedir.

Jumbo Boy: Battal boydan bile büyük ebatlara sahip Jumbo boy çöp poşetleri, 80×100 cm ölçülerinde üretilmektedir. Bu boydaki poşetler genellikle otel, hastane ve temizlik firmaları tarafından tercih edilmektedir. Kapasitesi ve dayanıklılığı oldukça yüksektir.

Çöp torbası satın alırken yukarıdaki boyutlardan ihtiyacınıza uygun olanı tercih etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.