E-Ticaret Sitelerine Özel 7 Özgün SEO Taktiği

0 92

E-ticaret web siteniz için atılması gereken ilk adım elbette temel SEO uygulamalarını gerçekleştirmektir. Görsellerin uygun boyutlarda girilmesi, anahtar kelime kullanımı ve sayfaların optimizasyonu yapılması gereken temel SEO uygulamalarından başlıca öne çıkanlarıdır.

Belirtilen bu hususları gerçekleştirerek bile rekabet ortamında varlığınızı gösterebilirsiniz. Ancak bu rekabet ortamında daha da ön plana çıkmak istiyorsanız daha bağımsız stratejiler gerçekleştirmeniz gerekir. E-ticaret mağazanızı daha güçlendirmek için bu makalemizde yer alan taktik ve uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle sahip olduğunuz işletmeniz eskiden daha iyi bir noktaya  gelebilecektir.

E-Ticaret Sitelerine Özel 7 Özgün SEO Taktiği

Ürün Tanıtımlarını Özgün Hale Getirmek

Uygulayacağınız ilk kuraldan biridir. Üreticiden gelen her açıklamayı yazmak zorunda değilsiniz. Bunu yapmak demek kopya içerik problemiyle karşı karşıya gelmeniz demektir. Yapılan bu hata hedef kitlenize rahatsızlık verebilir.

Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey görselleri odaklanıp hikaye anlatıcılığı yapmaktır. Markanızın hikayesini de katarak ürününüzün ne olduğunu ilgi çekici biçimde anlatmanız gerekir. Bir çok rakibinizle aynı yoldan gitmektense farklı bir yol tercih etmek alacağınız en doğru karar olacaktır.

Ürün Değerlendirmesini Farklılaştırın

E-ticaret SEO alanından en önemli unsurlardan biriside ürünün değerlendirme kısmıdır. Bu değerlendirme arama motorlarının sonuç sayfalarında web sitenize ait sayfaların ön planda olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda müşterilerin web sitenizi ziyaret etme oranını yükseltecektir.

Ürün değerlendirme kısmının boş kalmamasına önem gösterilmesi gerekir. Satış yaptığınız ürünlerle ilgili geri dönüşler toplamanız gerekir. Bunu yapmanın basit yollarından birisi ürünü satın alan kişiye birkaç gün sonra bir takip e-postası gönderip müşteriden ürünü değerlendirme talebinden bulunmak. Bu yöntemle ürünlerinize değerlendirme yorumuna sahip olabilirsiniz.

Kategori Sayfalarının Etkileyici Hale Dönüşmesi

SEO için değerlendirecek olursak E-ticaret web sitenizi ön plana çıkarmanın en etkili yollarından birisidir. Buradaki işlem ana sayfadan veya açılış sayfasından kategorilere link vermektir. Böylelikle sitenizi ziyaret eden müşterileriniz iç sayfaları daha kolay bulacaktır. Dikkat etmeniz gerek ise oluşturacağınız linkler ziyaretçilerinizi doğru yönlendirmesi gerekir.

Kuponlardan Faydalanmak

Bu yöntem gerçekleştirebileceğiniz en kolay yöntemden birisidir. Eğer müşterilerinize özel tekliflerden oluşan kuponlar paylaşıyorsanız bu kuponları popüler kupon paylaşım sitelerinden veya forum sitelerinden paylaşabilirsiniz. Bu yöntem ile kuponlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamış olursunuz ve sitenize link almış olursunuz. Kuponlar her zaman müşterilerinizin mutlu olmasını sağlar.

İçerik Takvimi Oluşturmak

İnsanlar genelde hafta sonları kendilerine daha fazla vakit ayırır. Bu durumda hafta sonlarını daha avantajlı bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Her Cuma günü sosyal medya hesaplarınızdan yada blog sayfanızda paylaşım yaparak müşteri çekebilirsiniz.

Kategorilere Alternatif Satın Alım Rehberi Oluşturmak

Satın alım rehberleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Kategori sayfalarına bu ek sayfayı oluşturmanız durumunda web sitenizde yer alan ürünleri ön plana çıkarabilirsiniz. SEO açısından size katkı sağlar ve ürünü arayan kişileri en iyi şekilde yönlendirir.

Ürün Tanıtımını Videolarla Yapmak

Ürün tanıtımını video ile yapmanız Youtube gibi video platformlarından yer almanızı sağlayacak ve web sitenize daha fazla link ve ziyaretçi almaya yarayacaktır. Kısa videolar oluşturup ürünleri her açıdan ön plana çıkarttığınız takdirde kaliteli bir çalışma ortaya koyabilirsiniz.

Burada yer alan SEO tekniklerinin her birisi e-ticaret sitenize güç katma konusunda yardımcı olacaktır. Arama motorlarında ön planda olmak istiyorsanız bu tekniklerden her birisinden yararlanmaya çalışın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.