Güve Yemez Akrilik Ve Yün Cami Halısı

0 11

Cami halıları edinme aşamasında, halıların kullanım ömürlerine de odaklanmalıyız. Bu açıdan uzun ömürlü kullanım garantisi vermekte olan orijinal yünlerden üretilmiş olan halı tercihleri işimizi fazlasıyla görecektir. Elbette ki akrilik cami halısı modellerini dışlamıyoruz. Tabii ki bu üretimlerin de cami halılarının içerisinde yeri ayrıdır. Ve bu arada bugün en yaygın kullanım oranına sahip olan halıların akrilik üretimler olduklarını görebiliyoruz.

Akrilik üretim olan halıların farkı, sentetik yapıda olmalarıdır. Sentetik yapıya ev sahipliği etmekte olan bu ürünler, daha ekonomik seçenekler olmaktadırlar. Daha hızlı şeklide üretilmektedirler. Ham maddelerinin elde edilmesi daha kolaydır. Üretimlerinde geri dönüştürülmüş olan eski halıların malzemeleri de kullanılabilir. Kısacası, üretim açısından maliyeti çok daha düşük olmaktadır.

Bu başlığımızdaysa, ister akrilik, ister yün isterse de seccade cami halısı olsun, modellerde ısrarla üzerinde dikkat etmemiz gereken kullanım ömrü konusunu işlemek istiyoruz. Bugün bakımları aksatılmış olan halıların ömürlerini ciddi oranda kısaltmak olan en önemli problemlerden bir tanesi hiç şüphesiz güve yemesidir. Halıların kenarlarında oluşan güveler bir süre sonra halının her yanına yayılmaya başlar.

Bu yüzden güve yemez olan halı modelleri sorgulatmanız, alırken bu konuda uzmanlara danışmanız önemlidir. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz. Güve yemez özellikte olan halılar, halıların temizliklerini ya da bakımlarını aksatmanız için bir kalkan ya da bahane görevi görmemelidir. Tıpkı antibakteriyel olan halıların dezenteftasyon işlemine alınmasının gereksiz görülemeyeceği gibi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.