Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ?

0 54

Gündelik hayatımızın çok büyük bir parçası olan Instagram, sosyal hayatımızın da neredeyse tamamını oluşturuyor. Her ne kadar birbirinden renkli paylaşımlara seyirci olsak da sosyal medyanın samimiyetsiz gelmeye başlamasıyla ara vermek istediğimiz oluyor. Instagram bizler için hesabı kalıcı olarak silmeden dondurma seçeneğiyle bizlere dijital detoks fırsatı sunuyor.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ?

Mobil cihazlardan hesap dondurma veya kalıcı silmeye dair seçeneği bulunmayan Instagram’da mobil cihazlar eşliğinde bu işlemi nasıl yapacağınızı şimdi detaylı bir şekilde sizle paylaşıyoruz;

Kalıcı Olarak Silmeden Hesabı Nasıl Kullanıma Kapatabiliriz?

Instagram hesabınızı dondurma işlemini yapmak için tarayıcıya ihtiyaç duyuyoruz. Önceden hesabı dondurmak için bilgisayara ihtiyacımız vardı. Bilgisayara bulamıyorsak Chrome’u masaüstü görünümünde kullanıp işlemi hallediyorduk. Ama artık bunların hiçbirine gerek yok. Direkt web sayfasından hesabınıza giriş yapın. Sağ altta bulunan profil simgesi aracılığıyla profilinize geçin.

Profil sayfasında sol üstte bulunan dişli (çark) işaretine tıklayın. Masaüstü görünümünde tarayıcı açıp kullanıyorsanız profili düzenle butonuna tıklayarak işlemi kolayca halledebilirsiniz.

Hesabın Kapanmasına Son Adımlar

Dişli (çark) ifadesine dokunduktan sonra karşılaştığınız sayfada “profili düzenle” seçeneğini göreceksiniz. Hemen profili düzenleye tıklıyoruz ve sayfayı hızlıca aşağı indirerek “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğiyle hedefe ulaşıyoruz.

Instagram’ın sorduğu “Hesabı neden kapatıyorsun?” sorusunu yanıtlıyoruz. Instagram hesabınızı kapatmamanız için çeşitli öneriler sunacaktır. Gitmen bizi çok üzecek şeklinde duygusal ayrılık konuşmalarıyla dahi karşılaşacaksınız. Kararlı iseniz aldırış etmeden şifrenizi girip hesabınızı tekrar giriş yapana kadar kullanıma kapatmış olursunuz.

instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu linki kullanarak başta anlattığımız giriş yapma seçenekleriyle uğraşmadan hızlıca halledebilirsiniz.

Dondurma İşlemiyle İlgili Bazı Detaylar

Hesap dondurma işlemini 7 günde (7×24) sadece bir kere yapabiliyorsunuz. Dondurduğunuz hesabı aktifleştirmek için giriş yapmanız yeterli olur. Ancak hemen geri açamazsınız en az bir saat beklemeniz gerekir. Dondurulan hesap aktifleştiğinde ilk açtığınızda hesabınızı boş bir şekilde bulacaksınız.

Takip, takipçi sayınız görünmez. Sadece gönderi sayınız mevcuttur. Fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz gizleniyor ancak asla ve asla silinmiyor. Korkulacak bir durum değildir. Sakin kalıp beklediğinizde hesabınızda her şeyin eskisi gibi yüklendiğini göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.