Kripto Paralar Güvenilir Mi?

0 3

Kripto para dendiğinde bugün akla direkt olarak bitcoin ya da biraz daha ileri gittiğimizde Litecoin-Etherum geliyor. Ancak bugün biliyoruz ki kripto para borsası içerisinde binlerce coin ismi bulunuyor. Hatta bu Bitcoin’in kanatları altında yeşermekte olan dijital paralara bugün altcoin diyoruz. Şimdi gelelim, kripto paralar diye bahsetmiş olduğumuz bitcoin de dahil olmak üzere altcoinlerin, dijital paraların güvenilirliğine.

Kripto paralar güvenilir mi diye baktığımızda, konunun sadece bitcoin exchange özelinde ilerlememiş olduğunu belirtmek istiyoruz. Bugün gerçekten de önüne gelen firma ve hatta kişiler çok basit yazılımlar oluşturarak kripto paralar kurabilmektedirler, oluşturabilmektedir. Bu da zaten kripto paraların içeriklerinin güvenilirlik açısından sarsılmasını, kafalarda soru işareti oluşturmasını körüklüyor.

Sektörde kurumsalların güvenmekte olduğu ve arkasında yatmakta olan projenin anlamlı olduğu kripto paralar tabii ki güvenilirdir. En başta Bitcoin, bu listede yer almaktadır. Tavsiyemiz kripto paralara sadece para yatırım ve kazanç aracı olarak bakmaktansa, bunun yerine bir nevi proje olduklarını unutmayınız.

Kripto para borsası hesabı oluştururken, piyasanın güvenmiş olduğu dijital paralara yatırım yapmalısınız. Etherum, Litecoin, Bitcoin, EOS gibi piyasada halihazırda birkaç yıldan fazladır yerini almış olan coinler, yatırım enstrümanları olarak uygun olacaklardır. Tabii ki belirli bir süre sonrasında şirketlerin ‘’White Page’’ olarak adlandırılmakta olan projelerini ve amaçlarını özel olarak göz önünde tutarak değerlendirebilir, bu şekilde de spesifik şekilde yatırımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.