Online İtibar Yönetimi

0 115

Teknoloji ve insanların internet alışkanlıklarının gelişiminden sanırım bahsetmemize gerek yok. Bu durum dikkat edilmesi gereken yeni bir sonuç doğurdu, Online İtibarımız.

Markanız veya ürün adınızı GOOGLE arama çubuğuna yazdığınızda karşılaştığınız sonuçların çoğu ziyaretçilerin sizinle iletişime geçmesi açısından belirleyici oluyor. Olumsuz içeriklerin silinmesi veya yönetilmesi gerekmekte. Sizden hizmet almayı düşünen ziyaretçinin olumsuz bir içeriği görmesi, müşteriniz olmasına engel olacaktır.

Bir çok şikayet sitesinin açılması bu durumu daha zor kılmakta. Bu konuda kendi bünyenizde çalışan birini görevlendirip bu yorumları takip etmeli veya bizim gibi bu konuda hizmet veren bir firmadan hizmet almalısınız. Arama motorlarında erişilebilir olmanız artık yeni müşteriler kazanmanız için tek başına yeterli değildir. Online itibar yönetimi artık SEO yapan her marka tarafından dikkate alınması gereken bir konudur.Şuanda sadece büyük markaların dikkate aldığı bu durum yakın zaman internet ortamından müşteri kazanmak isteyen herkes tarafından yönetilmesi gereken bir durumdur.

Personel alımlarımızda bile kişilerin sosyal medya hesaplarını kontrol ediyoruz. Burdaki paylaşımları ve bizde oluşturduğu algı işe alımı yapmamız konusunda belirleyici özellik oluyor.

Hakkınızda internet ortamındaki tüm içerikleri süzgeçten geçirin. Online İtibarınıza dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.