SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

0 98

Web sitenizin arama sonuçlarında yer alması için yayınlayacağınız makalelerde dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Biz bu kuralları size aktarırken GOOGLE tarafından yayınlanan kuralları baz alacağız. SEO Uyumlu Makaleler için neler yapmalısınız ?

SEO uyumlu makalelerin minimum 350 – 400 kelimeden oluşması gerekmektedir. Kelime sayısı oldukça önemlidir. Yine makale içerisinde imla kurallarına dikkat edilmelidir. Yazı içerisinde anahtar kelime yoğunluğu % 10’u geçmemelidir. Aksi halde antiseo yapmış olursunuz. Ana kelimelerinizin alt türevlerine makaleniz içinde yer vermelisiniz. Örneklemek gerekirse cep telefonu kelimesini hedefleyen bir makale, içerisinde akıllı cep telefonu, cep telefonu fiyatları, cep telefonu kılıfı gibi kelimeler yer almalıdır. Siteniz bu sayede arama sonuçlarında birden fazla sonuç verir. Arama motoru optimizasyonu bu kurallar unutulmadan yapılmalıdır.

Rakiplerinizin makale başlıklarını inceleyin ve eksik olan başlıklarla ilgili web sitenizde mutlaka içerik barındırın. Özğün içerik sizin rekabet etmenizi sağlayacaktır. Eşsiz içerik ise zirvede olmanızı.

Web sitenizde yayınlayacağınız makalelerde anahtar kelimeleri bold seçmelisiniz. Yazınız ciddi şekilde bilgi içermeli ve mümkünse maddeler hallinde sunulmalı. Bu sayede içeriğinizin okunma oranı artacaktır. Standartlara yakın yazı karekterlerini tercih edin ve içeriklerinizi beyaz zemin üstünde ziyretçilerinize sunun. Unutmayın içerikleriniz okundukça siteniz otoriter olarak algılanacak ve arama sonuçlarında üst sıralara tırmanacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.